Idea powstania filmu
Dodane przez dualstar1 dnia Listopad 29 2012 21:33:19
Martwe zło Sama Raimiego to film kultowy i nie w sposób temu zaprzeczyć. Obraz zrealizowany półamatorskimi środkami, za psie pieniądze, urzekł widzów i krytyków prostotą fabuły, ciekawym pomysłem i rewelacyjnym połączeniem klaustrofobicznego klimatu górskiej chatki z efektami gore i czarnym humorem.
Traf chciał, że akurat ten film obejrzał na starym vhs-ie, czternastoletni wówczas, Łukasz Stasiorowski.
Shocker Raimiego wpłynął do tego stopnia na jego wyobraźnię, że z miejsca stworzył scenariusz inspirowany The Evil Dead.
Przez następnych kilka lat, udoskonalał on swój pomysł, coraz bardziej odchodząc od oryginalnego tekstu, nadając mu swój własny, charakterystyczny, autoironiczny styl.
Niestety, przez kilka długich lat, Łukasz nie miał możliwości ucieleśnienia swojej idei - zrealizowania pełnometrażowej fabuły.
Taką perspektywę po dziewięciu latach otworzył jednak sukces jego reżyserskiego debiutu - komediohorroru Legenda. Mimo, że był to obraz amatorski, pełen wad i technicznych niedociągnięć, jego realizacja - a później i premiera - otworzyły młodemu twórcy wiele drzwi.
Mimo wielu kłopotów, zwłaszcza w początkowych fazach prac nad filmem, w końcu udało się ruszyć z pracami pre-produkcyjnymi.